VII Szkolne Forum Badaczy

W Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym po raz siódmy odbędzie się Szkolne Forum Badaczy. Tematem przewodnim spotkania będą "Nowatorskie badania w naukach przyrodniczych".

Szkolne Forum Badaczy to wspólna inicjatywa nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, którzy dostrzegli potrzebę stworzenia platformy dla wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia głos zabierają specjaliści oraz uczennice i uczniowie. Młodzi badacze realizujący projekty z biologii, chemii, geografii i fizyki mają szansę na prezentację efektów swojej pracy. Forum jest organizowane cyklicznie od 2015 roku, a w trakcie nauczania zdalnego odbyło się w formie on-line.

W czasie tegorocznego wydarzenia odbędą się prezentacje prac uczniowskich, sesja posterowa oraz wykłady zaproszonych gości. Wśród tematów prezentowanych przez uczniów są m.in. prototyp biodegradowalnych opakowań wielomateriałowych, możliwość przetworzenia alg na paliwo i multifuncyjna sonda wilgotności. Licealistki i licealiści przedstawią także swoje prace przygotowywane na olimpiady przedmiotowe.

W inicjatywie biorą udział badacze i badaczki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalistki i specjaliści z Wydziału Chemii, Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz wspierają uczniów, udzielając wskazówek do ich projektów i motywując do dalszej pracy.

VII Szkolne Forum Badaczy odbędzie się 27 września 2023 r. Dzień zostanie podzielony na dwie sesje. Przed południem (między godz. 9:00 a 12:30) zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości, prezentacje prac uczniów oraz sesję posterową, która będzie kontynuowana także popołudniu. W sesji popołudniowej (13:30-16:30) przewidziano wykłady gości.

Plakat wydarzenia

wszystkie wydarzenia