Wiosna z Wydziałem Nauk Historycznych

Mecz badmintona pomiędzy prof. dr. hab. Stanisławem Roszakiem i dr. hab. Radosławem Biskupem, prof. UMK będzie zwieńczeniem atrakcji, które na 1 czerwca przygotował Wydział Nauk Historycznych. Wydarzenie adresowane jest do społeczności szkół średnich oraz studentów i studentek.

Dzień Wydziału Nauk Historycznych zainauguruje wykład dr. Piotra Pranke i mgr. Mariusza Ciszaka "Wikingowie, Wielka Lechia i świat popkultury". Zaraz po nim dr hab. Maciej Krotofil, prof. UMK opowie o "Wojnie o barszcz". Przed południem uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję podziwiać historyczne stroje zaprezentowane podczas wyjątkowego pokazu mody. Na terenie za Collegium Humanisticum odbędą się warsztaty "O barszczu ukraińskim w plenerze", po których dr Mateusz Popek i Szymon Mosakowski opowiedzą "Co Nathan Drake i Indiana Jones mają wspólnego z prawdziwymi archeologami". O 14:00 w holu Collegium Humanisticum rakiety do gry w badmintona skrzyżują dziekan Wydziału Nauk Historycznych prof. dr hab. Stanisław Roszak i dr hab. Radosław Biskup, prof. UMK. Godzinowy plan wydarzeń można znaleźć na plakacie.

Na wykłady i warsztaty obowiązują zapisy. Chętni powinni zgłosić swój udział, pisząc na adres izakuj@umk.pl lub dzwoniąc na numer tel. 56 611 23 61.

udost�pnij na facebook udost�pnij na twitterze udost�pnij na linkedin wy�lij mailem wydrukuj
wszystkie wydarzenia