Wystawa w Ratuszu Staromiejskim

Do 28 sierpnia można oglądać wystawę pt. "Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek." Kuratorami wystawy w Ratuszu Staromiejskim jest Anna Kroplewska-Gajewska i dr hab. Tomasz de Rosset, prof. UMK.

Jak wskazuje kurator wystawy, dr hab. Tomasz de Rosset, prof. UMK: "obrazy – olejne na płótnie czy też akwarelowe albo pastelowe na papierze – dowodzą silnie ogromnej wrażliwości kolorysty, asamblaże zaś i kolaże zestawiane z wycinków papierowych i z różnorodnych, na ogół znalezionych na plaży morskiej drewien, muszli, skorup, piór oraz zasuszonych roślin, a także innych przedmiotów, a w tym narzędzi kuśnierskiego warsztatu jego ojca, nacechowane są specyficznym sentymentem. Były one wielokrotnie pokazywane na ważnych wystawach, przyniosły autorowi liczne nagrody."

Więcej informacji

udost�pnij na facebook udost�pnij na twitterze udost�pnij na linkedin wy�lij mailem wydrukuj
wszystkie wydarzenia