X Bieg z książką

26 maja odbędzie się jubileuszowa edycja Biegu z książką pn. "Galop Gombrowicza". Nazwa biegu nawiązuje twórczości Witolda Gombrowicza, którego imieniem ogłoszono rok 2024.

Bieg z książką to otwarta impreza biegowa dla społeczności UMK oraz sympatyczek i sympatyków naszej uczelni. Jej celem jest promocja ruchu i popularyzacja czytelnictwa. W ramach imprezy odbędzie się bieg główny, sztafeta oraz bieg dodatkowy "Rozbiegana Mama".

Rok 2024 został ogłoszony rokiem gombrowiczowskim z okazji 120 rocznicy urodzin pisarza. Tegoroczny Bieg z książką nawiązuje więc do życia i twórczości autora "Ferdydurke". Dystans biegu głównego odmierzany będzie w galopach (jednostka zaczerpnięta z "Operetki" Gombrowicza). Do pokonania będzie 1200 galopów, czyli 4,2 km. Dystans został obliczony następująco: 120 (rocznica urodzin patrona) x 10 (dziesiąta edycja biegu) x 3,5 m (jeden galop).

Impreza ma charakter amatorski. Przewidziano nagrody nie tylko dla najszybszych biegaczy. W klasyfikacji "Z Gombrowiczem" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy oraz parametry książki. Aby wziąć udział w tej klasyfikacji trzeba pobiec z książką autorstwa patrona biegu. Każda mama z dzieckiem/dziećmi, która ukończy bieg dodatkowy, otrzyma drobny upominek.

Wydarzenie organizuje Program Absolwencki UMK oraz Klub Maratoński UMK.

Szczegóły i zapisy

wszystkie wydarzenia