XIX Konferencja "Informatyka w Edukacji"

W dniach 22-24 września 2023 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki odbędzie się XIX Konferencja "Informatyka w Edukacji (IwE2023). Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Edukacja informatyczna - wyzwania współczesnego świata".

Sztuczna inteligencja w edukacji, myślenie komputacyjne, kompetencje cyfrowe, w tym cyberbezpieczeństwo - to często omawiane tematy naszych czasów. Edukacja musi sprostać wyzwaniom, które stawia nowa technologia. Zmiany w edukacji potrzebują zatem nauczycieli, zapewne w nieco innej roli, głównie przewodników i doradców uczniów, by przeprowadzać uczniów i uczennice przez te meandry naszpikowane technologią, jednocześnie uczulając na względy osobiste, ludzkie i społeczne. Od blisko dwóch lat w kilku uniwersytetach w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki są prowadzone studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki. To jeden z impulsów, by uczelnie poważnie potraktowały kształcenie nauczycieli, przygotowanych na te i inne wyzwania.

Konferencja kierowana jest do nauczycieli szkolnych i akademickich, naukowców, metodyków, instytucji edukacyjnych, ministerstw, ośrodków metodycznych, firm edukacyjnych i wszystkich zainteresowanych rozwojem edukacji informatycznej w naszym kraju i na świecie. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania referatów, warsztatów i publikacji do 20 sierpnia 2023 roku.

Szczegółowe informacje o konferencji, zasady zgłaszania wystąpień, warsztatów i publikacji znajdują się na stronie https://iwe.mat.umk.pl.

wszystkie wydarzenia