XXI Kujawsko-Pomorski Dzień GIS

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu zaprasza w środę 16 listopada 2022 roku na XXI Kujawsko-Pomorski Dzień GIS. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 na WNoZiGP (ul. Lwowska 1, sala nr 201).

W ramach tegorocznego święta geoinformacji, które powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, zaplanowano wykłady oraz warsztaty praktyczne. Podczas trzech sesji wystąpień zaprezentowane zostaną przykłady praktycznego wykorzystania narzędzi geoinformatycznych w realizacji wybranych działań oraz wdrożone projekty i rozwiązania.

W programie XXI Dnia GIS znalazły się następujące prelekcje:

• wykorzystanie GIS na rzecz obronności kraju na przykładzie 6SOG
  • GIS – zastosowanie w praktyce
  • Voxly – Portal Informacji Przestrzennej
  • GIS w audycie krajobrazowym
  • partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym
  • GIS w IT – najpopularniejsze kierunki rozwoju
  • GIS w badaniach przyrodniczych
  • system monitoringu zamieszczenia światłem nocnego nieba w Toruniu
  • atlas Biegów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • warsztaty praktyczne związane z wykorzystaniem oprogramowania QGIS

Program wydarzenia: http://www.gisday.umk.pl/gisday2022.htm