YUFE o zrównoważonym rozwoju #4
Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Każde z tych wirtualnych spotkań pokaże inną perspektywę omawianego tematu. Cykl zatytułowano "Give earth a chance – paths to sustainable living".
Wykład zatytułowany "Sustainable development and poverty reduction – interconnected causes, multidisciplinary research and integrated policies" 9 listopada wygłoszą Esteban Nicolini (PhD) (University Carlos III of Madrid): Pierwsze dwie dekady XX wieku rzuciły środowiskom naukowym oraz politycznym wyzwanie polegające na przewartościowaniu ich celów i paradygmatów. Nowy scenariusz uwzględnia coraz większą liczbę dowodów na nieoczekiwane konsekwencje złożonych interakcji między działaniami człowieka, a zmianami w środowisku. Zrównoważony rozwój jest nie tylko użyteczną ideą dla określenia wspólnych celów i oczekiwań (uosabianych przez SDGs), ale także stanowi istotne odejście od wielu tradycyjnych metodologii naukowych i projektów politycznych. Jedną z jego głównych innowacji jest podejście multidyscyplinarne. W wystąpieniu omówiony zostanie sposób, w jaki cele ekonomiczne - takie jak zmniejszenie ubóstwa i nierówności - ulegają istotnej transformacji, gdy są rozumiane razem z innymi, a komplementarnymi celami nieekonomicznymi - takimi jak zachowanie różnorodności biologicznej i łagodzenie zmian klimatu.
Wykłady będą odbywały się w godz. 17:00-18:30. Wszystkie przeprowadzone zostaną w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Szczegółowy program, zapisy oraz informacje o ekspertach i ekspertkach znajdują się na stronie Uniwersytetu w Bremen.
wszystkie wydarzenia