Z fizykami w Niebieskim Kocyku

Odział Toruński Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Od Nowa" zapraszają na projekcję filmu "Oppenheimer" połączoną z dyskusją na temat obrazu oraz szerszych problemów etycznych, naukowych i społecznych.

Gośćmi panelu "Czy Polsce potrzebna jest bomba A, czyli problemy wykorzystania energii jądrowej w XXI wieku", który odbędzie się po seansie, będą m.in. prof. dr hab. Grzegorz Karwasz i dr hab. Michał Zieliński, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Wiesław Nowak z Instytutu Fizyki UMK, przewodniczący toruńskiego oddziału PTF, długoletni wykładowca przedmiotów z obszaru "nauka i technika w społeczeństwie".

Pokaz odbędzie się w kinie "Niebieski Kocyk" (ACKiS "Od Nowa", ul. Gagarina 37a) we wtorek 5 marca o godz. 19:00. Bilety można nabyć w kasie kina przed seansem.

wszystkie wydarzenia