Campus life

Medyczny reprezentant

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Mariusz Wąsicki został członkiem Prezydium Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego
fot. Paweł Cybulski

Mariusz Wąsicki, student Collegium Medicum UMK został jednogłośnie wybrany do Prezydium Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego, działającej z ramienia Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Zadaniem Mariusza Wąsickiego jest reprezentacja studentów z dziedziny nauk o zdrowiu oraz nauk farmaceutycznych. Ponadto zajmuje się koordynacją zespołów przyporządkowanych do tych dyscyplin oraz odpowiada za zapewnienie sprawnego obiegu informacji między przedstawicielami uczelni medycznych.

Przewodniczącym na kadencję 2021 został Piotr Petryla z Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, a pozostałymi członkami: Jakub Stefaniak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Alan Tkaczuk z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Daria Żuraw z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W skład Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego wchodzi 14 samorządów studenckich spośród Uniwersytetów Medycznych oraz uczelni kształcących na Wydziale Lekarskim. Do głównych zadań Komisji należy reprezentowanie środowiska studentów akademickich uczelni medycznych wobec administracji rządowej, samorządowej oraz organizacji społecznych, rozwijanie współpracy i umacnianie więzi między studentami w poszczególnych ośrodkach akademickich, kształtowanie wizerunku studentów akademickich uczelni medycznych oraz stanie na straży praw studentów uczelni medycznych.

Mariusz Wąsicki w 2019 roku ukończył studia licencjackie z audiofonologii, a obecnie jest uczestnikiem studiów licencjackich z pielęgniarstwa oraz magisterskich ze zdrowia publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK. Od kwietnia 2018 jest zaangażowany w działalność samorządową, a od grudnia 2018 pełni funkcję przewodniczącego Samorządu Studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Ponownie na czele Doktoranckiego Forum

W Krajowej Reprezentacji Doktorantów


Praktyki studenckie w NFZ

Coraz wyżej w rankingu QS


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.