Natural sciences

Naukowcy z UMK wśród najlepszych na świecie

— Redakcja
share on twitter share on facebook send by email print
fot. Andrzej Romański

Wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie znalazło się 22 pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Listy obejmujące 2 proc. najbardziej wpływowych autorów opracowali badacze z Uniwersytetu Stanforda.

Aktualizacja zestawienia opublikowana w magazynie "PLOS Biology" powstała dzięki współpracy naukowców z Uniwersytetu Stanforda, koncernu wydawniczego Elsevier i firmy SciTech Strategies. W gronie najbardziej wpływowych badaczy na świecie pod kątem cytowalności ich publikacji przez innych autorów z ich dyscypliny znaleźli się naukowcy z UMK. Zostali oni ocenieni pod kątem cytowań z publikacji powstałych od początku kariery naukowej (tabela S6) oraz tych, które najbardziej wpłynęły na środowisko naukowe w 2019 roku (tabela S7). W pierwszej grupie znaleźli się:

W grupie najbardziej wpływowych naukowców za publikacje w 2019 roku znaleźli się:

Jak tłumaczą autorzy, w związku z niegasnącym zainteresowaniem wskaźnikiem cytowań, konieczne było dostarczenie zaktualizowanych analiz wykorzystujących dane z bazy Scopus. Listy zostały przygotowana po kompleksowej ocenie dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzględniającego czynniki takie jak m.in. liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha, czy miejsce i rola autora wśród współautorów.

Lista wszystkich autorów

share on twitter share on facebook send by email print

Related articles

Sukces astronomów: siedem nowych kosmicznych maserów

Article contains a clip

Kolejne stypendia za publikacje


Szkoły Doktorskie na międzynarodowym poziomie

MOF-y na futurologicznej ścieżce chemików


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.