Campus life

Szkoły Doktorskie na międzynarodowym poziomie

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Dyrektorzy Szkół Doktorskich na spotkaniu z Rektorem UMK
fot. Andrzej Romański

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został beneficjentem programu "STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich" ogłoszonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). UMK jest jedną z dziesięciu uczelni w Polsce, która uzyskała dofinansowanie w ramach tego projektu.

Projekt Internationalization of PhD schools at NCU: a platform for joint & double degrees (PhD@NCU) będzie realizowany w latach 2021-2023 przez wszystkie Szkoły Doktorskie funkcjonujące na UMK. Koordynatorem projektu jest prof. dr hab. Katarzyna Hrynkiewicz, dyrektor Szkoły Doktorskiej "Academia Copernicana", zaś w skład Zespołu Projektowego wchodzą dyrektorzy pozostałych Szkół Doktorskich.

Głównym celem projektu jest nawiązanie nowych umów partnerskich i stworzenie nowych  programów kształcenia dla doktorantów, przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji promującej Szkoły Doktorskie na arenie międzynarodowej, procedowanie projektów dążących do uzyskania stopnia joint- i double degree oraz opracowanie nowych rozwiązań zachęcających obcokrajowców do podejmowania kształcenia w naszych Szkołach. Na realizację projektu uzyskano finansowanie w kwocie 2.2 mln złotych.

Więcej informacji

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Kolejne stypendia za publikacje

Troje nowych pełnomocników rektora


IRSW zbada rozwój UMK

On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.