Wracają "Wtorki z psychologią"
Instytut Psychologii UMK zaprasza do udziału we "Wtorkach z psychologią" online. Najbliższy wykład odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18:00. Tematem spotkania będzie "Troska, sprawiedliwość, a może coś jeszcze... Skąd nasz umysł wie, co jest dobre, a co złe?", który poprowadzi dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski z Katedry Psychologii Społecznej i Środowiskowej.
W swoim wykładzie dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski rozważy, jakie czynniki sprawiają, że jedne zachowania są dla ludzi wątpliwe moralnie, a inne godne pochwały. Prelegent zwróci uwagę także na różnice w ocenie moralnej niektórych zachowań. Czy brzydki zapach może powodować, że dane zachowanie zostanie uznane za bardziej niemoralne?
Podczas kolejnych wykładów zostaną poruszone wątki dotyczące doświadczenia pandemii, jej społecznych skutków i sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz psychologiczne aspekty kina poetyckiego. Dr Bibianna Bałaj i dr Kamila Łaszewska opowiedzą o tym, co po roku trwającej nieprzerwanie pandemii wiadomo z badań naukowych w tym obszarze oraz na możliwych sposobach radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami. Dr Łukasz Miciuk opowie o mniej oczywistych związkach filmu z psychologią, czyli o metaforach w kinie poetyckim na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.
Wykłady będą odbywały się za pośrednictwem kanału Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na platformie YouTube. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas prelekcji będzie można zadawać pytania na czacie.
Harmonogram najbliższych spotkań:
-
27 kwietnia 2021 r.: dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski, "Troska, sprawiedliwość, a może coś jeszcze... Skąd nasz umysł wie, co jest dobre, a co złe?" (więcej informacji)
-
25 maja 2021 r.: dr Bibianna Bałaj i dr Kamila Łaszewska, "Co robi z nami pandemia - a co możemy zrobić ze sobą?" (więcej informacji)
-
29 czerwca 2021 r.: dr Łukasz Miciuk, "Wizualne metafory w ruchomych obrazkach. Psychologiczne aspekty kina poetyckiego na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego" (więcej informacji)