Campus life

Pani dyrektor od wsparcia i rozwoju

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
Dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk
fot. Andrzej Romański

Dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk została dyrektorem nowo powstałego Uniwersyteckiego Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego.

W Uniwersyteckim Ośrodku Wsparcia i Rozwoju Osobistego pracować będą m.in. psychologowie i psychiatrzy. Nadzór merytoryczny nad pracą Ośrodka sprawuje prof. dr hab. Beata Przyborowska, prorektor UMK ds. studenckich. - Centrum ma być dla studentów bezpieczną przystanią. Młodzi dostaną w nim narzędzia, dzięki którym będą łatwiej radzili sobie z rzeczywistością: ze stresem, z lękami, emocjami. Myślimy już o szkoleniach i wykładach - mówi prof. Przyborowska.

 

Nominację na dyrektora ośrodka dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk odebrała 17 lutego z rąk prorektor prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej
fot. Andrzej Romański

 

Zarządzenie Rektora ws. utworzenia UOWiRO

Dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk - adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Psycholog, pedagog, psychoonkolog. Pracę doktorską dotyczącą poczucie straty doświadczanego przez pracowników hospicjów po śmierci pacjentów obroniła z wyróżnieniem w 2013 roku. Jest absolwentką European Palliative Care Academy (EUPCA, 2015-2017), w latach 2015-2018/2019 była członkiem Zespołu Pedagogiki Specjalnej funkcjonującym przy Komitecie Pedagogiki Specjalnej Polskiej Akademii Nauk. Jest współzałożycielką Akademii Walki z Rakiem w Toruniu, gdzie wspierała pacjentów chorych onkologicznie i ich rodziny (2005-2011). Przez 14 lat była psychologiem w Hospicjum Światło w Toruniu, posiada doświadczenie w pracy z osobami chorymi przewlekle i ich rodzinami, osobami starszymi i młodzieżą. Pracując w hospicjum przez szereg lat organizowała Ogólnopolskie Zjazdy Psychologów Hospicyjnych, których celem było wymiana doświadczeń oraz szkolenia podnoszące kompetencje osób uczestniczących w tych zjazdach. Jest także współautorką programu nauczania duchowości w medycynie, realizowanego na kierunku lekarskim w Collegium Medicum UMK. Od 2018 roku jest w redakcji "Przeglądu Badań Edukacyjnych" – czasopisma, które zgodnie z listą czasopism punktowanych uzyskało 70 pkt. Ostatnie zainteresowania skupione są wokół kompetencji społecznych, zwłaszcza zagadnień współczucia i troski jako umiejętności interpersonalnych.

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Pokolenie iGen szuka bezpiecznej przystani

Na straży praw doktorantów


Medyczny reprezentant

On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.