Oliwię Kowalczyk do projektu "Niezbędnika" zainspirowały kontakty ze studentami z Chin Nauki społeczne

ABC studiowania w Toruniu

Numery alarmowe, adresy bibliotek, lista aptek, instrukcja jak otrzymać numer PESEL – wszystkie te informacje zagraniczni studenci UMK znajdą w specjalnym "Niezbędniku" opracowanym przez studentkę Instytutu Nauk Pedagogicznych Oliwię Kowalczyk.

"Niezbędnik" dla osób z zagranicy studiujących na UMK to przedsięwzięcie realizowane jako forma zaliczenia przedmiotu "metoda projektu", prowadzonego przez dr Dagnę Dejnę dla III roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zadaniem studentów było stworzenie projektu o charakterze społecznym.

Pomysł narodził się w mojej głowie, kiedy poznałam osoby z Chin studiujące na Wydziale Humanistycznym UMK – mówi Oliwia Kowalczyk, autorka przewodnika. - Po wielu rozmowach oraz przeprowadzonej ankiecie utwierdziłam się w przekonaniu, że "Niezbędnik" będzie dla nich idealną pomocą. W projekcie postanowiłam zawrzeć informacje odpowiadające potrzebom studentów z Chin.

Osoby korzystające z przewodnika znajdą w nim m.in. informacje o numerach alarmowych, dowiedzą się, jak wyrobić numer PESEL i jakie dokumenty przygotować przed wizytą u lekarza. Znajdą także podpowiedzi dotyczące wyboru restauracji, listę aptek i przychodni, a także logo popularnych sieci handlowych, dzięki którym bez problemu rozpoznają mijany na ulicy sklep lub drogerię.

"Niezbędnik" powstał jako forma zaliczenia przedmiotu "metoda projektu" na studiach pedagogicznych

Co ważne – "Niezbędnik" zawiera treści w trzech językach: polskim, angielskim i chińskim. Autorką tłumaczenia na język angielski jest studentka Wiktoria Olejnik, a na język chiński - Jingxiao Zhang.

Publikację w wersji papierowej będzie można znaleźć m.in. na większości wydziałów UMK, w Bibliotece Uniwersyteckiej i Dziale Promocji i Komunikacji (ul. Reja 25).

Międzynarodowe święta

Artykuł zawiera galerię

Happening w Tygodniu Tolerancji

Artykuł zawiera galerię