Półfinał AMP w futsalu mężczyzn rozegrano w Toruniu Półfinał AMP w futsalu mężczyzn rozegrano w Toruniu Sport

Akademicki futsal

Żeńskie i męskie futsalowe reprezentacje UMK odnotowały najbardziej udane od lat występy w półfinałach Akademickich Mistrzostwach Polski. Zawodniczki zajęły 10. miejsce, natomiast studenci doszli do małego finału rozgrywek i ostatecznie zajęli 5. miejsce.

W ostatnich dwóch tygodniach rozegrano dwa półfinały strefowe AMP w futsalu. W Warszawie zaprezentowały się studentki UMK, natomiast w Toruniu rywalizowali studenci Uniwersytetu.

Zawodnicy AZS UMK Toruń zostali rozstawieni w grupie A półfinału AMP. Obok gospodarzy turnieju w grupie znalazły się zespoły Politechniki Gdańskiej, Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dla akademików turniej obfitował w pojedynki derbowe. W pierwszym meczy doszło do spotkania dwóch uczelni badawczych PG Gdańsk i UMK Toruń. Zmagania zakończyły się remisem 3:3, który zaważył na końcowym układzie tabeli grupy A. Kolejne mecze z PUM Szczecin oraz WSEiT Poznań to pokaz skuteczności naszych zawodników. Szczecinianie przegrali z naszym zespołem 2:5, natomiast zespół z Wielkopolski akademicy rozgromili 22:0. O układzie tabeli zadecydował ostatni mecz w grupie, w którym PG Gdańsk pokonała PUM Szczecin aż 13:2. Nasz zespół znalazł się na premiowanym miejscu i wszedł do fazy pucharowej turnieju z drugiego miejsca.

W fasie finałowej znalazło się osiem najlepszych drużyn. W ćwierćfinałach w derbach Pomorza zmierzyły się zespołu Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Szczecińskiego. WSG Bydgoszcz spotkała się z UKW Bydgoszcz. Do rywalizacji w derbach Torunia przystąpili – podobnie jak w ubiegłym sezonie – zawodnicy UMK Toruń i KJ TSW Toruń. Niestety, kolejny raz przeciwnik okazał się lepszy i zwyciężył wynikiem 1:4.

Drużyna UMK Toruń w walce o najlepsze miejsce w małym finale pokonała kolejno Uniwersytet Szczeciński 1:0 oraz w derbach Pomorza i Kujaw UKW Bydgoszcz 3:1. 5. miejsce, zajęte przez naszych fatalistów, jest najlepszą lokatą w półfinale AMP od wielu lat.

Pod kierunkiem trenera Wojciecha Barczaka i Łukasza Żebrowskiego wystąpili: Wojciech Białobrzeski, Radosław Kuzimkowski, Kamil Lasek, Adam Marczuk, Jakub Matczak, Jan Myszka, Patryk Prowancki, Miłosz Sadowski, Robert Stolarski, Maciej Warczyński, Krzysztof Wasilkiewicz, Kamil Woroniecki.

Tydzień wcześniej niż mężczyźni półfinały rozegrały drużyny kobiece. Zawodniczki Uniwersytetu rywalizowały w Warszawie, gdzie odnotowały jak dotąd najlepszy występ w półfinale AMP. Nasze futsalistki rozlosowano w grupie B, wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim, Łódzkim Uniwersytetem Medycznym i SGGW Warszawa. Pierwszy mecz z gdańszczankami, na co dzień grającymi w ekstraklasie, zakończył się porażką 0:8. W kolejnym spotkaniu na drodze do zwycięstwa przeważających torunianek stanęła bramkarka UMe Łódź. W ostatnim spotkaniu, dość niefortunnie rozpoczętym od przewagi 2:0 dla SGGW Warszawa, nasze zawodniczki pokazały chęć walki i hart ducha, pokonując warszawianki 4:3 i zdobywając 3 punkty.

3. miejsce w grupie premiowało nasze zawodniczki do rozgrywek pucharowych o miejsca 9-12. Był to kolejny mecz, w którym drużyna UMK Toruń pokazała swoje ambicje i wolę walki, dziewczęta nie pozwalały na swobodną grę rywalkom z AWF Warszawa, zdobywając kolejne bramki i zwycięstwo 2:1. Niestety mecz o 9. miejsce – derby uczelni badawczych – zakończył się porażką naszych fatalistek z zawodniczkami Uniwersytetu Warszawskiego.

Drużynę poprowadził Krzysztof Wasilkiewicz, a w składzie znalazły się: Patrycja Szymanek, Ania Fordon, Martyna Gruczyk, Paulina Ziółkowska, Marta Finc, Katarzyna Matelska, Weronika Kapidura, Klaudia Kmieciak.

Sportowy jubileusz: AZS kończy 75 lat!

UMK wśród sportowych liderów