Humanistyka i sztuka

Archeolodzy w parku dinozaurów

Atrakcje przygotowane przez studentów i doktorantów Instytutu Archeologii UMK towarzyszyły zakończeniu wakacji w JuraParku w Solcu Kujawskim w weekend 28-29 sierpnia.

Podczas imprezy zostały m. in. zaprezentowane miniatury zamków w ramach najnowszej atrakcji JuraParku "Polska w Miniaturze".

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni studenci i doktoranci z Koła Naukowego Studentów Archeologii i Archeologicznego Koła Miłośników Średniowieczna z Instytutu Archeologii UMK. W ramach stoiska edukacyjno-promocyjnego studenci przedstawili m. in. rekonstrukcje średniowiecznych zabytków archeologicznych, takich jak naczynia ceramiczne i inne przedmioty codziennego użytku. Przeprowadzili również pokazy z zakresu średniowiecznego rzemiosła oraz opowiedzieli odwiedzającym o badaniach archeologicznych średniowiecznych osad i zamków. Najmłodsi miłośnicy archeologii mogli spróbować swoich sił w uzupełnianiu układanek oraz w quizie związanym z życiem codziennym w średniowieczu.

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Promocja doktorska. Praca tkana na miarę

Podziemne opowieści kościoła św. Jakuba

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film