Adrian Brzeziński Adrian Brzeziński po swoim występie w finale biegu na 60 m Orlen Copernicus Cup Sport

Bieg na rekord

Adrian Brzeziński, student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych biorący udział w zawodach lekkoatletycznych Orlen Copernicus Cup, pobił swój życiowy rekord na dystansie 60 metrów o 0,12 s. Do mety dotarł równocześnie z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, zajmując ex aequo trzecie miejsce.

Organizowany w Toruniu Orlen Copernicus Cup jest najlepiej obsadzonym meetingiem lekkoatletycznym w Polsce, który wchodzi w skład złotej kategorii prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour. W wydarzeniu bierze udział wielu polskich i zagranicznych sportowców, wśród których są również medaliści Igrzysk Olimpijskich.

Uzyskany przez Adriana Brzezińskiego wynik 6,57 s. to czwarty w historii rezultat na tym dystansie. Występ studenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapewnił mu kwalifikację na XVIII Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie, które odbędą się już w marcu tego roku.

Magisterka na rowerze

Medalistka z "katarzynką"

Srebrny laur w kolarstwie przełajowym

Sport w mistrzowskich warunkach