"Dirty Fingers" - wystawa

Galeria Dworzec Zachodni zaprasza na wystawę plakatów Tomasza Przeździeckiego "Dirty Fingers". Można ją zwiedzać do 18 czerwca.

Wystawa "Dirty Fingers" jest zbiorem autorskich plakatów Tomasza Przeździeckiego. Pod względem formalnym bazują one głównie na ekspresyjnej kresce oraz stonowanej kolorystyce w połączeniu z odręcznym liternictwem, traktowanym jako integralna część całości. Plakaty są plastyczną opowieścią o sytuacjach zwyczajnych, wynikających z interesujących spostrzeżeń codziennego życia autora. Nazwa "Dirty Fingers" została zaczerpnięta z motywu, który jest nieodzowną częścią życia twórców sztuk wizualnych. Pobrudzone dłonie, niedoszorowane palce, poplamione niespierającą się farbą ubrania towarzyszą im na co dzień. Są to sytuacje charakterystyczne dla tego specyficznego zajęcia. Taki fakt wydał się na tyle istotny, że postanowił go wykorzystać Tomasz Przeździecki zarówno w tytule wystawy, jak i w plakacie do tego wydarzenia.

fot. Nadesłane

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 w Galerii Dworzec Zachodni ACKiS Od Nowa przy ul. Gagarina 37a. 18 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysty finisaż.

Tomasz Przeździecki – urodzony 1984 roku w Ostrołęce. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. W 2011 obronił dyplom z rysunku użytkowego w Zakładzie Rysunku w pracowni prof. Jędrzeja Gołasia. Grafik, designer, rysownik. Podejmuje tematy związane z różnym aspektami życia ludzkiego, nie stroni przy tym od jego brzydoty. Współpracuje z marką odzieżową Volcano, jest autorem plakatów, ilustracji, murali, komiksów. Prowadzi również warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w zakresie edukacji artystycznej. W swoim dorobku ma zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe. Do najważniejszych jego osiągnięć należą: wyróżnienie honorowe na Ogólnopolskiej Wystawie Rysunku w Galerii Wozownia (2009), wyróżnienie w konkursie 329 na festiwalu Pole Widzenia 2 w CSW "Znaki Czasu" (2009) czy I miejsce w kategorii "Animacja Rysunkowa" w ramach IV Toruńskich Spotkań Kultury Studenckiej w Od Nowie (2010). Więcej informacji

Śladami polskich artystów za oceanem

Wystawa w 100-lecie urodzin

Zabytkowe Piwnice