Grupa osób rozmawia na korytarzu, wszystkie osoby są uśmiechnięte. Trzy osoby trzymają w rękach kartki i zeszyty. Życie kampusu

Doskonała jakość dydaktyki

Blisko 900 tysięcy złotych otrzyma Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni". Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na doskonalenie kadry akademickiej.

Celem projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. "Doskonałość dydaktyczna uczelni" jest wsparcie zmian organizacyjnych i podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego. Projekt złożony przez UMK został opracowany przez zespół Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi przy wsparciu merytorycznym członków Uczelnianej Rady ds. Jakości Kształcenia.

W ramach dofinansowania opiewającego łącznie na kwotę 877 870,03 zł zaplanowano szereg działań, które obejmą toruńską i bydgoską część UMK. Projekt zakłada wypracowanie nowych standardów działania Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia i Organizacji Pracy oraz przeprowadzenie warsztatów udoskonalania metod opracowywania kursów e-learning. Ponadto kadra dydaktyczna będzie mogła skorzystać z wielu szkoleń:

Proponowane działania i nowe kompleksowe rozwiązania systemowe są krokiem naprzód w porównaniu do standardowych metod stosowanych na uczelniach. Wpisują się one w potrzeby kadry, aktualne uwarunkowania uczelni wyższych i założenia rozwoju UMK. Szkolenia kadry posłużą przede wszystkim dobrej komunikacji między kadrą oraz społecznością studencką i doktorancką. Projekt pozwoli w komplementarny sposób udoskonalić jakość kształcenia na UMK.

Lista wszystkich projektów rekomendowanych do finansowania

Specjalistka od prawa kosmicznego

W zespole brokerów innowacji