Tegoroczna Grawitacja to szósta edycja wydarzenia organizowanego przez Program "Absolwent UMK" Zdjęcie trwającej rozgrywki gry "Wsiąść do pociągu". W prawym górnym rogu na czerwonym tle widać postać graficznej wersji Kopernika jako gracza: w prawej ręce ma kość do gry, a w lewej trzy karty Życie kampusu

Dzień gier planszowych na UMK

Program "Absolwent UMK" zaprasza na kolejną odsłonę "Grawitacji", największego wydarzenia planszówkowego w Toruniu. Rozgrywki odbędą się 18 marca w godz. 10:00-23:00. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn".

Organizatorzy zapraszają społeczność akademicką oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na wspólne spędzenie dnia z grami planszowymi. "Grawitację" zaplanowano na 18 marca, a rozgrywki będą odbywać się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki (ul. Chopina 12/18). Udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Spośród ponad 350 dostępnych tytułów będzie można wypożyczyć gry planszowe i towarzyskie. Na miejscu będą obecni także instruktorzy i animatorzy, którzy w razie potrzeby będą doradzać w wyborze gier, tłumaczyć zasady i udzielać porad dotyczących rozgrywek. Tradycyjnie odbywać się będą pokazy nowości wydawniczych i turnieje dla graczy.

Lista gier dostępnych na Grawitacji

Dodatkową atrakcją przewidzianą przez organizatorów będą sesje RPG (role-playing game) oraz LARP (live action role-playing), w których udział będą mogły wziąć nowe osoby chcące rozpocząć przygodę z grami fabularnymi. Odbędzie się również prezentacja popularnonaukowej gry "Impulsacja" stworzonej przez pracowniczki UMK. Entuzjaści puzzli będą mogli uczestniczyć we wspólnym układaniu wizerunku Mikołaja Kopernika, który w tym roku świętuje 550. urodziny. Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna będzie osobna sala gier rodzinnych z pokazami, warsztatami plastycznymi i turniejami dla najmłodszych.

Na godz. 10:00–12:00 zaplanowano kiermasz używanych gier planszowych. Chętni do wystawienia swoich gier mogą zgłaszać się na miejscu o 9:30 (regulamin).

Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwenta UMK.

Więcej informacji:

Zwycięstwo wchodzi w grę

Erasmusi zorientowani na UMK

Artykuł zawiera galerię

Gdzie oczy poniosą

Artykuł zawiera film Artykuł zawiera podcast

Społeczny ogród wyrośnie na UMK