W centralnym kadrze ręka trzyma lupę, pod którą widać powiększenie liścia rośliny. Dalej widać jeszcze dwie rośliny zielone w doniczkach Nauki przyrodnicze

Fascynujący Dzień Roślin

20 maja 2022 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się siódma edycja międzynarodowej akcji popularnonaukowej "Fascynujący Dzień Roślin".

Akcja odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO). Jej celem jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin oraz przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa i zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość świata roślin ma równie ważne znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.

Dla uczestników zaplanowano wykłady w formie tradycyjnej, w których można również wziąć udział synchroniczne w aplikacji Microsoft Teams (link do spotkania) oraz warsztaty w formie tradycyjnej, na które należy się zapisać na stronie internetowej w zakładce zgłoszenia i rezerwacja.

TFNiS na bis!

Piernikalia 2022