Dr hab. Paweł Tecmer, prof. UMK, dr Marcin Witkowski, dr Szymon Śmiga i dr Szymon Wójtewicz Kolaż czterech zdjęć na których znajdują się portrety czterech mężczyzn Nauki ścisłe

Fizyczny kwartet

Czterech naukowców z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK otrzymało granty Sonata Bis Narodowego Centrum Nauki. Przyznane środki umożliwią im realizację pionierskich badań podstawowych oraz utworzenie nowych zespołów badawczych.

Sonata Bis to konkurs na projekty mające na celu powołanie nowego zespołu. Skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. W tegorocznej edycji wyróżniono 84 wnioski na łączą kwotę ponad 202 mln zł. Wśród przeznaczonych do finansowania wniosków znalazły się cztery projekty naukowców reprezentujących Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu:

Pełna lista rankingowa

Miliony na badania