Przedstawicieli UMK w Komitecie Monitorującym wskazała Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Wojciech Wysota odbiera akt powołania do Komitetu Monitorującego od marszałka Piotra Całbeckiego Życie kampusu

Fundusze europejskie pod kontrolą

Prorektor UMK ds. nauki prof. dr hab. Wojciech Wysota i mgr Paulina Kuć z Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi zostali powołani do Komitetu Monitorującego nowy program operacyjny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027. Akty powołania członkom Komitetu wręczył marszałek Piotr Całbecki.

Komitet Monitorujący to zespół osób powołany przez Urząd Marszałkowski. Do jego zadań należy m.in. zatwierdzanie zasad, trybu i kryteriów wyboru projektów przeznaczonych do finansowania oraz monitorowanie wdrażania programu, analiza realizacji działań w zakresie komunikacji i widoczności, a także rekomendowanie zmian w programie, kiedy to konieczne. Wszystkie zadania i kompetencje KM określa załącznik do uchwały Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Członkowie komitetu odebrali akty powołania podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 marca 2023 r. Prof. Wojciech Wysota i mgr Paulina Kuć zostali powołani do pełnienia takiej funkcji po raz kolejny. Wcześniej pracowali nad rozwojem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Pełny skład Komitetu Monitorującego

Mgr Paulina Kuć odbiera akt powołania do Komitetu Monitorującego
fot. Mikołaj Kuras/UMWKP

Wartość Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza to 1 836 106 331 euro. Głównym celem programu jest wzmocnienie i efektywne wykorzystanie potencjału gospodarczego i społecznego regionu, sprzyjanie zintegrowanemu, zrównoważonemu i inteligentnemu rozwojowi województwa kujawsko-pomorskiego, ukierunkowanemu na wysoką jakość życia i bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Urząd Marszałkowski informuje, że głównym akcentem programu będą inwestycje wpisujące się w Europejski Zielony Ład, związane przede wszystkim z efektywnością energetyczną i energetyką opartą na źródłach odnawialnych, działaniami na rzecz adaptacji do zmian klimatu i transportem niskoemisyjnym.

Nauka i biznes razem w przyszłość

Artykuł zawiera galerię

Chirurgia na światowym poziomie