Projekt UMK, który uzyskał dofinansowanie NCBR, ma na celu uzyskanie lub podniesienie kompetencji i kwalifikacji przez kadrę dydaktyczną i doktorantów Dwoje studentów na zajęciach stoi twarzą w twarz, przed sobą mają także kartki. Obok nich stoi uśmiechnięty wykładowca. Wokół widać także innych uczestników kursu Życie kampusu

Grant na rozwój dydaktyki

Projekt "MODULE4NCU - Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej UMK w Toruniu w latach 2024-2026" otrzymał dotację z funduszy europejskich w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wniosek złożony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się w czwórce najwyżej ocenionych projektów wśród wszystkich rekomendowanych do finansowania.

W konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rywalizowało 120 projektów, których celem jest podniesienie kwalifikacji lub kompetencji kadry prowadzącej dydaktykę uczelni, w tym doktorantów.

Wśród 21 wniosków, które uzyskały ocenę pozytywną, znalazł się także projekt Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowany wspólnie przez pracowniczki zatrudnione na samodzielnych stanowiskach w obszarze HR oraz pracowników Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi. Całkowita wartość przedsięwzięcia to niemal 2 mln zł, a dofinansowanie z NCBR wyniosło 1 872 165,37 zł. Koordynatorką zadania jest dr Katarzyna Białowicz.

Projekt UMK ma na celu uzyskanie lub podniesienie kompetencji i kwalifikacji przez kadrę dydaktyczną i doktorantów. Programem doszkalającym zostanie objętych 160 osób, w tym 140 nauczycieli akademickich i 20 doktorantów. Realizacja zadania została podzielona na cztery moduły: podnoszenia kompetencji dydaktycznych, cyfrowych i z zakresu zielonej transformacji oraz wymiany doświadczeń na temat rozwijania wszystkich wymienionych kompetencji. Na pierwsze trzy moduły będą składać się m.in. warsztaty praktyczne i metodyczne oraz kursy językowe i szkolenia, a czwarty to staże, wizyty studyjne, konferencje i inne formy wymiany doświadczeń obejmujące wyjazdy krajowe i zagraniczne. Projekt rozpocznie się 1 maja 2024 r., a zakończy 1 października 2026 r.

Mistrzowska popularyzacja

Noc z biologią