Nauki przyrodnicze

Granty OPUS i PRELUDIUM przyznane

13 naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się wśród laureatów 19. edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki.

Konkurs OPUS jest adresowany do wszystkich naukowców, bez względu na posiadany staż badawczy i stopień naukowy. W tym roku do NCN wpłynęły 2424 wnioski, a finansowe wsparcie dostaną 352 projekty.

W konkursie PRELUDIUM natomiast mogą startować wyłącznie osoby rozpoczynające karierę naukową, które nie posiadają stopnia naukowego doktora. W 19. edycji konkursu zostały złożone 1672 wnioski o łącznej wartości prawie 246 mln zł, spośród których grono ekspertów zakwalifikowało do finansowania 243 projekty, na kwotę ponad 36 mln zł.

Laureatami konkursu OPUS zostali następujący naukowcy z UMK:

Laureatami konkursu PRELUDIUM zostali następujący naukowcy z UMK:

Ponadto Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK jest częścią konsorcjum w projekcie "Trajektorie i wyzwania rozwoju wewnętrznych peryferii w nowych uwarunkowaniach spójności post SARS-CoV-2". W skład konsorcjum wchodzą także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Udział UMK w projekcie to 283 440 zł.

Naukowcy z UMK wśród najlepszych na świecie

Kolejne stypendia za publikacje

Szkoły Doktorskie na międzynarodowym poziomie