Największym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski. Dużo osób wybrało również psychologię i prawo Dwie uśmiechnięte osoby patrzą na siebie, w tle widać tablicę z nazwą ulicy (Władysława Bojarskiego) i budynek Collegium Humanisticum Życie kampusu

Hity rekrutacji 2023

Niemal 20 tysięcy zgłoszeń na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ogłoszenie wyników III tury rekrutacji nastąpiło 1 sierpnia.

Kandydaci i kandydatki mogli wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów, na których przygotowano dla nich łącznie 5656 miejsc. Najwięcej, bo ponad 4 tys. osób zadeklarowało chęć studiowania kierunku lekarskiego w trybie stacjonarnym. Ponad tysiąc zarejestrowało się także na psychologię i prawo. Weterynarię i filologię angielską wybrało prawie 700 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również fizjoterapia, pielęgniarstwo, zarządzanie i farmacja.

Najtrudniej będzie dostać się na kierunek lekarski, gdzie o jedno miejsce ubiega się ponad 20 kandydatów i kandydatek. Duża konkurencja jest również na filologii angielskiej, gdzie na jedno miejsce przypada ponad 12 zainteresowanych. Na podium kierunków cieszących się największym powodzeniem są również weterynaria i psychologia - tam o jedno miejsce stara się ponad 9 osób.

Trudno będzie dostać się także na japonistykę (7,4 kandydatów na miejsce), biotechnologię medyczną (6,9), komunikację i psychologię w biznesie (5,9) oraz na informatykę (5,5) na Wydziale Matematyki i Informatyki.

Komisja Rekrutacyjna ogłosiła wyniki trzech etapów rejestracji. Gwarancją przyjęcia osoby, która zakwalifikowała się na studia, jest złożenie w terminie kompletu dokumentów - można dostarczyć je osobiście w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 lub wysłać na adres: Uczelniana Komisja Rekrutacyjna UMK, ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń. Szczegółowe informacje i wymagane dokumenty:

8 sierpnia ogłoszona zostanie lista kierunków, na które przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający.

Integracja na dobry start

Mobilna terapia z Jurasza