Nauki społeczne

#InventingKnowledge - nowy projekt IMSErt

Uniwersyteckie Centrum Doskonałości "Interakcje - umysł, społeczeństwo, środowisko" zaprasza chętnych do udziału seminariach w ramach nowego projektu #InventingKnowledge. Będzie to okazja do wysłuchania referatów naukowców wizytujących na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na temat ich badań.

Podczas pierwszego seminarium dr Michael Pleyer wygłosi referat "The Evolution and Foundations of the Interaction, Language, and Construction-Ready Brain". Wydarzenie odbędzie się 23 lutego 2021 r. o godzinie 13:00 i będzie transmitowane za pomocą platformy Big Blue Button.

Projekt #InventingKnowledge ma charakter międzynarodowy i ma na celu zachęcenie osób z zagranicy do przyjazdu na nasz Uniwersytet, a w szczególności do Centrum Doskonałości IMSErt. Jest to także okazja do promocji naszego Uniwersytetu i nauki w Polsce. Na projekt #InventingKnowledge i składają się:

1. Seminaria naukowe badaczy z zagranicy wizytujących Uniwersytet z ramienia IMSErt, realizujących granty UMK w ramach wdrażania strategii
    Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza. Seminaria będą odbywały się w języku angielskim i będą transmitowane przez Big Blue Button.
  2. Blog na stronie internetowej IMSErt-u, na którym będą pojawiały się wpisy i badaczy z zagranicy, i polskich członków i członkiń IMSErt-u;
  3. Planowane jest także nagrywanie podcastów z badaczami z zagranicy i polskimi, które będą zamieszczane na popularnych platformach.

Ratio et Spes dla badacza skutków globalnego ocieplenia

Artykuł zawiera film

W Polskim Towarzystwie Geofizycznym