W imieniu Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego potwierdzenie zawarcia umowy odebrała dyrektor dr Beata Trapnell Dr Beata Trapnell i Elżbieta Piniewska podają sobie ręce, obok stoi marszałek Całbecki i inni urzędnicy. W tle widać także materiałową ściankę z logo województwa. Życie kampusu

Inwestycja w młodzież

Autorski projekt Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego "Uczenie (się) przez działanie" otrzymał dofinansowanie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln zł, a wartość dotacji wyniosła 1 837 703,70 zł.

Dzięki inicjatywie "Uczenie (się) przez działanie" uczennice i uczniowie ULO będą mogli m.in. podnieść swoje kompetencje społeczne i edukacyjne, również te, które dotyczą współczesnych problemów świata i są związane z cyfrową i zieloną transformacją. W ramach projektu skorzystają z bogatej oferty zajęć z przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. Ponadto szkoła zapewni im m.in. wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, umożliwi skorzystanie z doradztwa zawodowego oraz zorganizuje szkolenia z pierwszej pomocy. Dzięki przekrojowym kursom swoje kluczowe kompetencje będą mieli szansę podnieść także nauczyciele ULO.

Ponadto działania uwzględniają m.in. powstanie nowoczesnego laboratorium biologiczno-chemicznego z wyposażeniem na poziomie uniwersyteckim, które wzbogaci naukę o jej praktyczny wymiar dzięki nowym możliwościom przeprowadzania eksperymentów badawczych. Dodatkowo szkoła planuje inwestycję w nową pracownię komputerową.

Beneficjenci programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) odebrali umowy o finansowanie projektów podczas spotkania, które odbyło się 22 sierpnia. W imieniu Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego potwierdzenie zawarcia umowy odebrała dyrektor dr Beata Trapnell.

Informacja o wszystkich dofinansowanych projektach

Wszystko o studiowaniu na Salonie Maturzystów

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w czołówce