Kolejnym etapem w procesie wyborczym jest głosowanie, którego 15 i 16 maja dokonają uprawnieni na poszczególnych wydziałach Życie kampusu

Kandydaci na dziekanów

Komisja Wyborcza Uniwersytetu ogłosiła listę osób, które będą ubiegać się o stanowiska dziekanów wydziałów UMK w kadencji 20242028.

W terminie przewidzianym harmonogramem wyborczym (29 kwietnia – 6 maja 2024 r.) do Komisji Wyborczej Uniwersytetu zgłoszeni zostali następujący kandydaci na dziekanów wydziałów:

Wydział Chemii

2. dr hab. Jacek Tylicki, prof. UMK

Wydział Teologiczny

1. ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki

Kolejnym etapem w procesie wyborczym jest głosowanie, którego 15 i 16 maja br. dokonają uprawnieni na poszczególnych wydziałach, tj. wszyscy nauczyciele akademiccy, pracownicy inżynieryjno-techniczni, pracownicy dziekanatu oraz przedstawiciele studentów danego wydziału będący członkami kolegium elektorów. To oni wyłonią kandydatów na dziekanów. Ostateczny głos należy do rektora elekta, który do 1 sierpnia br. powoła dziekanów i prodziekanów nowej kadencji.

Kalendarz czynności wyborczych

Więcej informacji o wyborach