Sport

Karolina Karasiewicz medalistką Mistrzostw Europy

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj
fot. Nadesłane

Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego na UMK Karolina Karasiewicz zdobyła brązowy medal podczas torowych Mistrzostw Europy Elity, które rozegrano w bułgarskim Plovdiv od 11 do 15 listopada.

Po 32 minutach emocjonującej walki w wyścigu punktowym Karolina Karasiewicz przywiozła brązowy medal dla Polski. Zawodniczki miały do pokonania 100 okrążeń toru, na każdym 10. okrążeniu rozgrywano punktowany finisz. Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego punktowała jako druga na pierwszej premii, dwukrotnie zajmowała trzecią i czwartą pozycję. Zawodniczka TKK Pacyfic Toruń jako jedna z czterech zdobyła dodatkowe 20 punktów za zdublowanie przeciwniczek. Ostatni finisz – podwójnie punktowany – Karolina Karasiewicz rozegrała na drugiej pozycji, zdobywając łącznie 35 punktów w wyścigu. Studentka wystąpiła też w scratchu, gdzie wywalczyła 10. miejsce. 

Polskę reprezentowała również Patrycja Lorkowska, studentka sport i wellness na UMK, która zajęła 10. lokatę w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a wraz z koleżanką z reprezentacji Nikol Płosaj wywalczyła czwartą lokatę w madisonie.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Kolarki z naręczem medali

Kolarskie medale Mistrzostw Polski


Kolejny sukces Patrycji Lorkowskiej

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.