Grafika z ołówkiem, napisem "IDEA", dymkiem symbolizującym myśli i małymi rysunkami różnych symboli: nut, książek, telefonu, żarówki, wykresu, zegara, pieniędzy, listu itd. Życie kampusu

Kolejna poradnia studencka otwarta!

Studentki i studenci działający pod eksperckim okiem w Poradni Prawa Własności Intelektualnej i Normalizacji są kolejną grupą, która nieodpłatnie pomaga społeczności lokalnej w ramach projektu Poradni Studenckich YUFE.

Osoby zainteresowane poradnictwem z zakresu ochrony i promocji własności intelektualnej mogą skorzystać z internetowego formularza dostępnego na stronie poradnie.umk.pl, aby uzyskać odpowiedź na swoje pytania. W ten sposób można również odbyć konsultację z zakresu prawa autorskiego oraz otrzymać pomoc w wyszukaniu danego patentu. Merytoryczną opiekę nad poradnią sprawuje Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK (CPATT).

To już 10. poradnia funkcjonująca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poza Poradnią Prawa Własności Intelektualnej i Normalizacji (w skrócie Poradnią Patentową) działają również: Poradnia Zdrowia (a w niej aż osiem specjalizacji), Poradnia Prawna, Poradnia Dydaktyki, Poradnia Wodna, Poradnia Społeczna, Poradnia Projektowa, Pogotowie Archiwalne, Poradnia Logistyki oraz Poradnia dla Równości.

Inicjatywa jest prowadzona w ramach sojuszu Young Universities for the Future of Europe (YUFE), który UMK współtworzy wraz z dziewięcioma innymi młodymi uniwersytetami europejskimi. Jednym z fundamentalnych założeń konsorcjum jest wzmocnienie relacji uczelni wyższych z ich otoczeniem. Warto dodać, że wśród wszystkich 10 europejskich partnerów YUFE, oferta wsparcia społeczności zaproponowana przez UMK jest najbogatsza.

Kopernikański Ośrodek Integracji

Artykuł zawiera galerię