Co roku na wiosnę klub Od Nowa gości miłośników i twórców poezji Na pierwszym planie widać gałąź kwitnącego kasztanowca, a w tle budynek Od Nowy Kultura

Maj z poezją

15 maja w Od Nowie rozpocznie się 24. edycja Majowego BUUM-u Poetyckiego. Cztery dni festiwalu wypełnią m.in. wystawa, slam poetycki, spotkania z poetami i warsztaty.

BUUM Poetycki to jedna z największych imprez literackich w północnej Polsce. Jest to okazja do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców sztuki niezależnej i jej twórców. Charakter festiwalu nawiązuje do tradycji spotkań poetyckich, które odbywały się w Od Nowie w latach 70. i 80.

Tegoroczną edycję zaplanowano na cztery dni. 15 maja o godz. 19:00 zostanie otwarta wystawa plakatów pt. "Punkt widzenia", a pół godziny później rozpocznie się slam poetycki. We wtorek organizatorzy zapraszają na film "Alleluja. Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena" w reżyserii Daniela Gellera i Dayna Goldfine'a.

W środę i czwartek (17 i 18 maja) będzie okazja do spotkań z poetami. W tym roku zaproszenie przyjęli Piotr Sommer, Jacek Podsiadło, Grzegorz Jędrek, Patrycja Sikora, Dagmara Świerkowska-Kobus, Daria Danuta Lisiecka, Grzegorz Borowiec, Ada Żurawska i znana uczestnikom slamów poetyckich w Od Nowie Justyna Kłosińska-Krikel. W środowy wieczór odbędą się również warsztaty z kreatywnego pisania, a następnie godzinna dyskusja "Slam – brzydszy brat poezji?". Dzień zwieńczy koncert łączący poezję i jazz. Na scenie wystąpi JPA Trio oraz BZYK z WU-HAE, a po nich mikrofon będzie mógł przejąć każdy, kto zechce podzielić się swoją twórczością poetycką.

18 maja, po spotkaniu z poetami, nastąpi ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego organizowanego przez Wydział Humanistyczny UMK. O 21:30 na scenie pojawią się zespoły Parno i Nocny Supersam. 24. edycję BUUMu zakończy open mike, czyli poetycka jam sassion.

Cały program wydarzeń jest dostępny na stronie http://buumpoetycki.umk.pl/program/.

Zasłużona dla kultury

Toruń porusza - integrujmy się!

Polska w Od Nowie

Artykuł zawiera galerię