Adrian Brzeziński, student biologii sądowej na UMK, został Halowym Mistrzem Polski w biegu na 200 m Adrian Brzeziński, student biologii sądowej na UMK, został Halowym Mistrzem Polski w biegu na 200 m Sport

Medaliści Mistrzostw Polski

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Spektakularny sukces studentów UMK podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski! W zawodach rozgrywanych 20-21 lutego w Toruniu Adrian Brzeziński zdobył złoty medal, a Kinga Gacka - brązowy.

Największe gratulacje należą się studentowi biologii sądowej Adrianowi Brzezińskiemu. Zawodnik MKL Toruń ustanowił swój rekord życiowy na 200 m z czasem 20,06 sek. Życiówka w biegu finałowym zapewniła Adrianowi Brzezińskiemu złoty medal Mistrzostw Polski.

Znakomite wyniki osiągnęła Kinga Gacka, na co dzień zawodniczka BKS Bydgoszcz. Studentka fizjoterapii zajęła 2. miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 m, natomiast zwyciężyła w biegu eliminacyjnym na 200 m. W finale 200 m studentka Uniwersytetu pobiegła w czasie 24,12 co było 3. wynikiem, nagrodzonym brązowym medalem.

Sebastian Chmara, studiujący na naszym Uniwersytecie prawo, zajął ostatecznie 4. miejsce. Tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz w pierwszej próbie zaliczył 4,70 m, kolejne trzy próby na wysokości 4,90 m niestety zakończyły się niepowodzeniem.

Wszyscy zawodnicy są uczestnikami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. Kinga Gacka i Adrian Brzeziński są objęci programem MNiE Narodowa Reprezentacja Akademicka