Jednym z pleregentów 30. edycji "Medycznej Środy" będzie dr hab. Wojciech Szczęsny, prof. UMK z Katedry Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej Nauki przyrodnicze

Medyczne Środy wracają do Torunia

Trzy wystąpienia naukowców z Collegium Medicum UMK znalazły się w programie toruńskiej odsłony "Medycznej Środy" - cyklu wykładów popularnonaukowych.

To już 30. edycja wydarzenia organizowanego przez Collegium Medicum UMK. Od kilku lat "Medyczne Środy" odbywają się nie tylko w Bydgoszczy, ale również w Toruniu. Tak będzie i tym razem.

Wykłady w formie stacjonarnej prowadzone będą w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3), początek zawsze o godz. 18:00. Wstęp jest wolny. Z uwagi na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona.

Wystąpienia będzie można obejrzeć również zdalnie - za pośrednictwem kanału Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" na YouTube.

Harmonogram wykładów:

17 listopada 2021 r., godz. 18:00: "Jak umierają komórki - śmierć komórki w zdrowiu i chorobie" - dr Marek Jurgowiak

Transmisja: https://youtu.be/8MrHbrSr9TY

24 listopada 2021 r., godz. 18:00: "Chirurgiczne i >>okołochirurgiczne<< Nagrody Nobla" - dr hab. Wojciech Szczęsny, prof. UMK

Transmisja: https://youtu.be/KxZSd_mIf7I

26 stycznia 2022 r., godz. 18:00: "Internet jako źródło informacji medycznej - zagrożenia i konsekwencje" - dr hab. Marek Foksiński, prof. UMK

Transmisja: https://youtu.be/2t30n83Wk0s

Kolejny "Wtorek z nauką"

Wsparcie w opiece dzięki kursom

Od zmysłu do umysłu - dr Kujawski o medycznym Noblu

Wszczep szyty na miarę