Spotkanie między kadrą naukową Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej było okazją do integracji Zdjęcie grupowe zrobione z góry Nauki ścisłe

Międzynarodowa integracja

Okazją do integracji społeczności pracowników i doktorantów było spotkanie "Let's meet up", które 10 maja odbyło się w Instytucie Fizyki UMK.

Od początku 2020 r. w Instytucie Fizyki pojawiło się ok. 80 nowych pracowników i doktorantów, większość z nich z zagranicy. Ponieważ ich początki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w wielu wypadkach nałożyły się na pandemię Covid-19 i związane z nią lockdowny, bezpośrednie kontakty były bardzo utrudnione. W związku z tym władze Instytutu Fizyki, przy wsparciu Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, postanowiły stworzyć okazję, by międzynarodowa społeczność jednostki mogła bliżej poznać się i spędzić ze sobą czas w niezobowiązującej atmosferze.

W ramach spotkania odbyła się sesja posterowa (postery wciąż można oglądać w atrium Centrum Optyki Kwantowej) oraz konkurs na najbardziej egzotyczną i smaczną potrawę, który jednogłośnie wygrało danie przygotowane przez Abdellahai Bachiri z Maroka.

•  [Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Protogwiazda w spiralnych ramionach

Radioastronomiczny sukces

Szczególny wkład naukowy