Złoci medaliści mistrzostw świata 2022 Reprezentanci Polski ze złotymi medalami i flagą Polski pozują na ściance z napisem "2022 World Rowing Championships" Sport

Mistrzowska osada na podium

— UCS UMK

Mirosław Ziętarski, student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w wioślarstwie.

Mirosław Ziętarski wraz z kolegami z osady - Dominikiem Czają, Fabianem Barańskim i Mateuszem Biskupem - pokonali wszystkich rywali w konkurencji czwórki podwójnej z czasem 05:40.08. Od samego początku mieli pełną kontrolę nad biegiem.

Podium uzupełniła reprezentacja Wielkiej Brytanii, która pokonała dystans z wynikiem 5:40.97 i Włoch, którzy skończyli bieg z czasem 5:42.14.

W finale B w czeskich Racicach w kategorii czwórek podwójnych popłynęła Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK. Ostatecznie osada z jej udziałem zajęła 11. miejsce.

Mirosław Ziętarski – student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to bardzo utytułowany zawodnik. W swojej wioślarskiej karierze może pochwalić się takimi osiągnięciami jak mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy czy srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata (2017 i 2019). Zawodnik AZS UMK Toruń w 2016 roku zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie płynąc w czwórce podwójnej zajął 4. miejsce. Występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (w kategorii dwójek podwójnych) zakończył na 6. pozycji.

Trzy razy złoto

Gotowi do biegu?