Kobieca i męska reprezentacja w sztafecie oraz kajakarki z medalami Mistrzostw Europy Kolaż złożony z trzech zdjęć: dwóch zbiorowych zrobionych po zwycięstwach lekkoatletów i jednego, na którym wioślarki pozują z medalami Sport

Na podium w Monachium

— UCS UMK

Podczas Mistrzostw Europy w Monachium studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wywalczyli kolejne trzy medale. W lekkoatletyce na podium stanęli Kinga Gacka i Adrian Brzeziński, a po kajakarski brąz sięgnęła Julia Walczak.

W składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce znalazło się dwoje studentów UMK - Kinga Gacka z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum oraz Adrian Brzeziński, student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Medalową passę rozpoczęła Kinga Gacka, która w składzie sztafety 4x400 m wywalczyła awans do finału. W finale sztafeta kobieca pewnie walczyła o czołowe miejsca, ostatecznie zdobywając wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

Adrian Brzeziński startował zarówno indywidualnie, jak i w biegu rozstawnym. Choć bieg studenta na 100 m nie dał upragnionego prawa startu w półfinale, Adrian pokazał swoją znakomitą dyspozycję w finałowym biegu sztafetowym 4x100 m. Po świetnym biegu studenta UMK na pierwszej zmianie, męska sztafeta zdobyła brązowy medal, ustanawiając nowy rekord kraju na tym dystansie.

Julia Walczak, studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, wraz z Sylwią Szczerbińską startowały w olimpijskiej konkurencji C2-500. Po znakomitym starcie Polki musiały uznać wyższość jedynie reprezentacji Ukrainy i Węgier. Zdobyty przez studentkę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu medal był trzecim wywalczonym przez reprezentację Polski medalem podczas rozgrywanych w Monachium Kajakarskich Mistrzostw Europy.

Kolaż złożony z dwóch zdjęć, po lewej zdjęcie kajakarek podczas wyścigów, po prawej - Kinga Gacka i Adrian Brzeziński pozują do zdjęcia na torze lekkoatletycznym na stadionie w Monachium
Po lewej: Julia Walczak, Sylwia Szczerbińska - brązowe medalistki Mistrzostw Europy, po prawej lekkoatleci: Kinga Gacka i Adrian Brzeziński

Pierwsza na mecie

Kajakarskie wicemistrzostwo