Kinga Gacka podczas Halowych Mistrzostw Polski Sport

Lekkoatletyczna piątka

W tegorocznej edycji Halowych Mistrzostw Polski o tytuł mistrzowski walczyło pięcioro uczestników Programu kariery dwutorowej student-sportowiec UMK. Najlepsze wyniki zagwarantowały startującym udział w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Adrian Brzeziński, student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, po znakomitym występie podczas meetingu Copernicus Cup Toruń, z powodzeniem reprezentował barwy toruńskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. W biegu eliminacyjnym na dystansie 60 m uzyskał czas 6:65, który pozwolił mu na występ w finale tej konkurencji. Rywalizację zakończył na czwartym miejscu z rezultatem 6:68. Ponadto na swoim koronnym dystansie 200 m uzyskał najlepszy rezultat w sezonie (21:09), dzięki któremu zdobył brązowy medal. Brzeziński rywalizował również w skoku w dal, który ukończył na siódmym miejscu z wynikiem 7,17 m.

Olimpijka i studentka Collegium Medicum UMK Kinga Gacka zaprezentowała świetną formę na dystansie 400 m. Podczas finału tej konkurencji zapewniła sobie piąte miejsce w kategorii Open i pierwsze miejsce w kategorii U23. Wynik 53:19 zagwarantował studentce udział w Halowych Mistrzostwach Świata.

Wysoki poziom sportowy na dystansie 1500 m zaprezentował Jędrzej Poczwardowski, który uplasował się na czwartym miejscu w kategorii Open i pierwszym miejscu w kategorii U23. Uzyskany w biegu finałowym wynik 3:49:46 jest również rekordem życiowym studenta UMK.

Pierwsze miejsce w kategorii U23 oraz wicemistrzostwo kraju w kategorii Open w skoku wzwyż zajął Mateusz Kołodziejski z Collegium Medicum UMK. Imponujące miejsca na podium zagwarantował sobie wynikiem 2,19 m.

W Halowych Mistrzostwach Polski wystąpił również Sebastian Chmara, student Wydziału Prawa i Administracji UMK, który zakończył swój start w skoku o tyczce na wysokim piątym miejscu w kategorii Open z wynikiem 5,11 m.

66. Halowe Mistrzostwa Polski odbyły się 5 i 6 marca w Arenie Toruń. Miasto Kopernika po raz siódmy pełniło rolę gospodarza tej imprezy sportowej.

Bieg na rekord

Magisterka na rowerze

Medalistka z "katarzynką"

Srebrny laur w kolarstwie przełajowym