Na Forum o przedsiębiorczości
Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK zaprasza na X edycję Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie zaplanowano na 7 i 8 listopada w Hotelu Filmar.
Forum Przedsiębiorczości Akademickiej jest częścią Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu, wydarzenia poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom. Wiodącymi tematami dyskusji podczas trwającego trzy dni Forum Innowacji będą wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z nauki do biznesu.
Główną ideą Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, którego organizatorami jest Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii, jest zbliżenie ludzi nauki ze światem gospodarki rozwijającej się w oparciu o innowacje. 6 listopada w panelu "Nauka jako wartość w biznesie" prelegentami będą:
- Artur Kurasiński - przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią. Podczas Forum opowie o tym co nas czeka w bliskiej przyszłości w kontekście automatyzacji, robotyzacji oraz wirtualnej rzeczywistości;
- Daria Krzywko, Alicja Zielińska i Mateusz Nowak - przedstawiciele Noctiluca, firmy technologicznej, która opracowuje nowej generacji materiały emisyjne OLED. Goście opowiedzą o początkach spółki, która wywodzi się z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i jest jednym z najbardziej udanych debiutów giełdowych 2022 roku - od pierwszych eksperymentów w laboratorium po marzenia o podboju globalnego rynku wyświetlaczy;
- Mirosław Manelski - prezes zarządu spółki spin-off Neurodio zajmującej się badaniem i projektowaniem gier. Opowie o trendach w tworzeniu ekosystemów startupowych. Ekspert w ostatnich latach koordynował szereg prac badawczo-rozwojowych związanych z rozwijaniem zdolności poznawczych poprzez gry wideo.
Kolejnego dnia, czyli 7 listopada, swoje wystąpienia w panelu "Inkluzywny lider/spójne przywództwo - sukces projektu w 3 krokach" przedstawią:
- Justyna Łaskowska i Aleksandra Kalocińska-Szumska z CPAiTT opowiedzą o dotacjach na innowacje, czyli o tym, jak dofinansowanie wspiera wprowadzanie nowych produktów na rynek, wdrażanie zmian technologicznych w zakresie produkcji i dostawy produktów lub usług. Ponadto ekspertki omówią atrakcyjność ekonomiczno-inwestycyjną województwa kujawsko-pomorskiego na tle kraju;
- Sue Tonks, która poprowadzi warsztaty w języku angielskim. Sesja stanowi część jej autorskiego projektu pt. "Esencja Zarządzania". Jest to program, który daje praktyczną wiedzę z zakresu przywództwa i zarządzania;
- Agnieszka Matuszak z Bydgoskiego Klastra Przemysłowego zaprezentuje projekt INDUSEC.
Wystąpieniom ekspertów będą towarzyszyły również liczne ciekawe inicjatywy. Jedną z nich jest Brunch Nauka-Biznes. Celem tego spotkania naukowców z przedsiębiorcami z województwa kujawsko-pomorskiego jest stworzenie przestrzeni do dialogu, która może okazać się wstępem do nawiązania współpracy biznesowej. Takie rozwiązanie umożliwia odbycie kilku spotkań w jednym miejscu w tym samym czasie.
Badacze i badaczki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystąpią w roli ekspertów podczas całego Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu. Program wydarzenia można sprawdzić na stronie https://rfi.biz.pl/program.