Życie kampusu

Najlepsi w plebiscycie Gali Copernicana

22 kwietnia odbył się uroczysty finał trzeciej edycji Charytatywnej Gali Copernicana. Podczas transmisji online poprowadzonej przez duet studentów: Jagodę Chlastę i Krzysztofa Witulskiego, zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepsze inicjatywy i liderów naszej społeczności.

Gala, przygotowana przez Samorząd Studencki i Samorząd Doktorantów UMK, była okazją do wyłonienia liderów wśród osób i instytucji uniwersyteckich w ośmiu kategoriach. Głosami społeczności akademickiej laureatami zostali:

Wręczaniu statuetek towarzyszyła także oprawa artystyczna: gwiazdą wieczoru był zespół Linia Nocna - duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Przed Galą zagrał Essex. Muzyk ma na swoim koncie dwa solowe albumy: "De Ep Fo Rest" oraz "Dualizm", a także kolaboracje z takimi artystami jak: Kasia Moś, Rosalie, Quebonafide, VNM czy Kuban.

Uroczystość miała także wymiar charytatywny. Dochód z licytacji trwających na stronie https://charytatywni.allegro.pl/ zostanie przekazany na stworzenie mobilnej świetlicy dla dzieci UCZUŚ, będącej inicjatywą Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka. Mobilna świetlica pozwoli na dotarcie do młodzieży w mieście i poza nim. Dzieci będą mogły odrobić w niej lekcje, zjeść posiłek czy odpocząć od domowej atmosfery. Aukcje wciąż trwają, a obok ciekawych przedmiotów, jak np. obrazu studenta Wydziału Sztuk Pięknych czy voucheru na tatuaż, można wylicytować spacer z prodziekan Wydziału Humanistycznego dr hab. Marzanną Cyzman, prof. UMK czy lekcję jogi z prorektor prof. dr hab. Beatą Przyborowską.

Transmisję z wydarzenia można zobaczyć na profilu Samorządu Studenckiego UMK.

Wydziały otwierają wirtualne drzwi

Wracają "Wtorki z psychologią"

Studenci UMK w składzie reprezentacji

Dołącz do YUFE Student Forum