Życie kampusu

Wydziały otwierają wirtualne drzwi

Kolejne wydziały Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizują spotkania online z tegorocznymi kandydatami na studia. Dla zainteresowanych jest to okazja do poznania oferty kierunków i interakcji ze studentami, absolwentami i pracownikami UMK.

Drzwi Otwarte na Wydziale Chemii odbędą się 22 kwietnia od godz. 17:00. Wydarzenie rozpocznie krótki wykład dr. hab. Piotra Gaudena, prof. UMK "Co się chemiczce/chemikowi (nie) klei?". W programie przewidziano także spotkania dla kandydatów na poszczególne kierunki oraz sesję Q&A z Samorządem Studenckim. Więcej informacji oraz link do spotkania można znaleźć w kalendarzu.

Dla kandydatów na kierunki fizyka i fizyka techniczna Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przygotował spotkanie w najbliższą sobotę 24 kwietnia o godzinie 12:00. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o studiowaniu tych dwóch kierunków, o możliwościach realizacji różnych pomysłów naukowych i planów badawczych. Organizatorzy przewidują również czas na pytania od uczestników. Szczegóły wydarzenia.

Spotkania z kandydatami na studia trwają już od marca. Zainteresowani astronomią mogą obejrzeć relację ze spotkania, które odbyło się na platformie YouTube. Na Facebooku Wydziału Nauk Historycznych odbyły się transmisje sesji Q&A takich kierunków jak: studia skandynawsko-bałtyckie, historia czy archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. 9 marca na swój Dzień Otwarty zaprosił Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, a transmisję z tego wydarzenia można zobaczyć na profilu Facebookowym WNEiZ.

Wszystkich zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do śledzenia aktywności wydziałów w mediach społecznościowych.

Wracają "Wtorki z psychologią"

Studenci UMK w składzie reprezentacji

Artykuł zawiera film