Wysokość stypendium w roku akademickim 2020/2021 wynosi 17 tys. zł Wysokość stypendium wynosi 17 tys. zł Humanistyka i sztuka

Naukowcy, artyści i sportowcy ze stypendiami

24 studentek i studentów UMK otrzymało stypendia ministra edukacji i nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

W tym roku spośród 890 wniosków o stypendium – po ocenie merytorycznej – pozytywnie rozpatrzone zostały 362. Na tej podstawie listy rankingowej minister edukacji i nauki podjął decyzję o przyznaniu:

Laureaci z UMK:

1. Aleksandra Baska – kierunek lekarski (Wydział Lekarski CM UMK)
  2. Sebastian Burchard – biotechnologia (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych)
  3. Marcin Dorochowicz – prawo (Wydział Prawa i Administracji)
  4. Natalia Dusza – grafika (Wydział Sztuk Pięknych)
  5. Katarzyna Ekwińska – architektura wnętrz (Wydział Sztuk Pięknych)
  6. Maciej Gancewsk – fizyka (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej)
  7. Szymon Jankowski – sztuka mediów i edukacja wizualna (Wydział Sztuk Pięknych)
  8. Jagoda Jaworska – grafika (Wydział Sztuk Pięknych)
  9. Krzysztof Lisiecki – astronomia (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej)
  10. Patrycja Lorkowska – sport i wellness (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych)
  11. Daria Maciąg – konserwacja i restauracja dzieł sztuki (Wydział Sztuk Pięknych)
  12. Agnieszka Marjanowska – fizyka techniczna (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej)
  13. Nina Marszałek – grafika (Wydział Sztuk Pięknych)
  14. Olha Mazur – chemia kosmetyczna (Wydział Chemii)
  15. Jacek Nogowski – grafika (Wydział Sztuk Pięknych)
  16. Paweł Nowak – chemia medyczna (Wydział Chemii)
  17. Tomasz Przywieczerski – biotechnologia (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych)
  18. Sylwia Siecińska – chemia (Wydział Chemii)
  19. Magdalena Skarbek – sztuka mediów i edukacja wizualna (Wydział Sztuk Pięknych)
  20. Michał Słotwiński – chemia medyczna (Wydział Chemii)
  21. Aleksander Smolarkiewicz-Wyczachowski – chemia medyczna (Wydział Chemii)
  22. Kamil Stankiewicz – fizyka (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej)
  23. Alicja Tymczewska – chemia (Wydział Chemii)
  24. Agata Zając – grafika (Wydział Sztuk Pięknych)

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu z jest  – po Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim – najliczniej reprezentowaną uczelnią w gronie stypendystów.

Wysokość stypendium to 17 tys. zł. Łącznie w roku akademickim 2020/2021 na stypendia ministerstwo przeznaczyło ponad 6 mln zł.

Dr Alicja Bartnicka z prestiżowym stypendium

Stypendia ministra dla studentów