Ekran komputera, na któym widać otwartą stronę internetową z listą czasopism Życie kampusu

Ósemka z UMK na liście filadelfijskiej

Osiem tytułów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znalazło się w zaktualizowanym zestawieniu Journal Citation Reports, liście czasopism naukowych przygotowanej przez Clarivate Analytics.

Journal Citation Reports dostarcza informacji o czasopismach akademickich w dziedzinie nauk przyrodniczych i społecznych. W najnowszym zestawieniu wzięto pod uwagę niemal 21 000 tytułów, wykorzystano również znaczące udoskonalenia i dodatki. Jednym z nich jest nowy wskaźnik cytowań czasopism Journal Citation Indicator, który określa prestiż danego periodyku i wskazuje naukowcom zamierzającym opublikować swój artykuł, na jakie pisma warto zwrócić uwagę. Średnia JCI w kategorii wynosi 1. Czasopisma z JCI 1.25 (i odpowiednio 1,5 i 2) mają o 25% (odp. 50% i 100%) większy wpływ na cytowania niż średnia w tej kategorii. Na liście filadelfijskiej znalazły się następujące czasopisma z UMK:

1. "Logic and Logical Philosophy", którego wskaźnik JCI wyniósł 1,25 (118 cytowań) i jest notowany w dwóch kategoriach: "filozofia" i "logika". W pierwszej z nich uplasował się na 59. miejscu z 314 czasopism, w drugiej na 2. z 25.
  2. "Scientia et Fides", którego wskaźnik JCI wyniósł 1,14 (40 cytowań). W kategorii "religia" zajmuje 58. miejsce na 317 notowanych w tej dziedzinie periodyków.
  3. "Topological Methods in Nonlinear Analysis", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,66 (1236 cytowań). Jest notowany w kategorii "matematyka" na miejscu 247/330.
  4. "Bulletin of Geography. Socio-economic Series", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,41 (322 cytowania). Notowany w kategorii "geografia" na miejscu 91/160.
  5. "Eastern Europe Countryside", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,26 (82 cytowania). Notowany w kategorii "socjologia" na miejscu 131/149.
  6. "Bulletin of Geography. Physical Geography Series", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,22 (103 cytowania). Przypisany jest do kategorii "geografia fizyczna" na miejscu 54/60.
  7. "Ecological Questions", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,2 (161 cytowań). W kategorii "ekologia" zajmuje 153 miejsce na 176 notowanych w tej dziedzinie czasopism.
  8. "Ekonomia i prawo", którego wskaźnik JCI wyniósł 0,13 (52 cytowania). W kategorii "ekonomia" zajęło 493 miejsce z 549 tytułów.

Najczęściej cytowane czasopisma z UMK

Dane rzetelnie podane