Student UMK Mirosław Ziętarski  wraz z Dominikiem Czają, Mateuszem Biskupem i Fabianem Barańskim zdobył złoto w czwórce podwójnej mężczyzn, osiągając czas 05:55.15 Sport

Pewne złoto wioślarzy

Podczas III Pucharu Świata w wioślarstwie organizowanym na poznańskiej Malcie po medale popłynęły dwie polskie osady olimpijskie zasilane przez reprezentantów UMK.

Pewne zwycięstwo odniosła ekipa z Mirosławem Ziętarskim w składzie. Student bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK oraz uczestnik Programu Kariera Dwutorowa wraz z Dominikiem Czają, Mateuszem Biskupem i Fabianem Barańskim zdobyła złoto w czwórce podwójnej mężczyzn, osiągając czas 05:55.15.

Po występie w Poznaniu powody do zadowolenia może mieć również trener Łukasz Pawłowski, wykładowca w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Brąz w konkurencji dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet wywalczyły jego podopieczne: Martyna Radosz i Katarzyna Wełna. Rywalizację zakończyły z czasem 07:11.71.

W wioślarskim Pucharze Świata konkurowali również inni reprezentanci UMK. Kinga Stałęga, studentka medioznawstwa na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych i uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa wraz z Zuzanną Lesner, Weroniką Kaźmierczak i Anną Potrzuską zajęła piąte miejsce w repasażu. Zawodniczki wygrały finał B, pokonując reprezentację Chin.

Piątą lokatę w finale B wraz z Bartłomiejem Sopońskim, Emilianem Jackowiakiem i Bartosz Bartkowskim zajął Oskar Streich, student turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK oraz uczestnik Programu Kariera Dwutorowa.

Wywiosłowane srebro

Z medalami w garści