Reprezentacja UMK w osadach wioślarskich przywiozła ze sobą łącznie osiem medali z Akademickich Mistrzostw Polski oraz Międzynarodowych Regat w Gent Kolaż, na zdjęciu po lewej stronie stoją dwie reprezentantki AZS UMK i trzymają srebrne medale. Po prawej u góry grupowe zdjęcie na podium AMP, a na dole widać cztery wiosłujące kobiety, które siedzą tyłem do kadru Sport

Z medalami w garści

Wioślarze i wioślarki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wywalczyli kolejne laury na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowych Regatach w Gent.

Wioślarze i wioślarki z AZS UMK Toruń wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie z naręczem medali. Zawody odbywały się w Bydgoszczy, a swój udział w AMP zgłosiło blisko 270 wioślarzy i wioślarek reprezentujących 24 szkoły wyższe. Drużyna ósemki kobiet AZS UMK nie dała się wyprzedzić i trzeci rok z rzędu sięgnęła po złoto. Krążkiem z najcenniejszego kruszcu może pochwalić się także Mateusz Kozłowski, student chemii UMK, który zajął pierwsze miejsce w finale C w konkurencji 1xMA. W tej samej konkurencji piąte miejsce zajął Mateusz Pawlak z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów zdobyły Julia Hakobyan i Dominika Gałka, które wystartowały w konkurencji 2xKA. Medalowe konto reprezentacji UMK zasilił również Kacper Polański, student bezpieczeństwa wewnętrznego, który zajął drugie miejsce w konkurencji 1xMA w klasyfikacji uniwersytetów.

Świetne wyniki osad wioślarskich z AZS UMK przełożyły się na medalowe miejsca w klasyfikacjach końcowych. UMK zdobył srebro wśród osad reprezentujących uniwersytety, a w klasyfikacji generalnej drużyna uplasowała się na trzecim miejscu. Pełne wyniki Akademickich Mistrzostw Polski można sprawdzić na stronie AZS.

Równie owocnie zakończyły się Międzynarodowe Regaty w belgijskim Gent, które odbyły się w drugi majowy weekend. Zawody przyniosły toruńskim wioślarzom i wioślarkom dwa srebrne medale. Drugie miejsce wywalczyły studentki Julia Hakobyan i Dominika Gałka, które wraz z Martyną Jankowską i Weroniką Ludwiczak startowały w konkurencji czwórka bez sterniczki. Zawodniczki w finale uległy tylko osadzie francuskiej. Drugie miejsce wywalczyli także Oskar Streich, student turystyki i rekreacji, który wraz z Emilianem Jackowiakiem startował w konkurencji dwójka bez sternika. W finale z czasem 07:32:62 przypłynęli tuż za osadą osadą niemiecką.

Prawo do zwycięstwa

3x3 szanse na Igrzyska