Zwycięzcy Copernicady odebrali puchar podczas tegorocznych Piernikaliów Na scenie stoją zwycięzcy wraz z osobami, które wręczały nagrody. Dwie osoby trzymają duże puchary Sport

Prawo do zwycięstwa

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Copernicady zajął Wydział Prawa i Administracji, który uzyskał łącznie 93 punkty. Podczas VIII Olimpiady Międzywydziałowej UMK zawodniczki i zawodnicy zmierzyli się ze sobą w dziesięciu dyscyplinach.

Główną ideą Olimpiady Międzywydziałowej jest popularyzacja kultury fizycznej i zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności UMK. Rozgrywki objęły 10 dyscyplin sportowych: siatkówkę 4x4, biegi przełajowe, ergonometr wioślarski, badmintona, koszykówkę 3x3, unihokej, judo, szachy, futsal i tenis stołowy. Udział w zawodach mogli wziąć wszyscy chętni członkowie wspólnoty akademickiej. Organizatorami wydarzenia są Samorząd Studencki UMK i Uniwersyteckie Centrum Sportowe.

W tegorocznych rozgrywkach, które trwały od 1 grudnia 2023 r. do 8 maja 2024 r., reprezentowane były niemal wszystkie wydziały UMK. W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów uzyskał Wydział Prawa i Administracji. Na podium znalazły się także Wydział Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Podczas Piernikaliów UMK zwycięzcom puchar wręczyli prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego mgr Tomasz Górzyński.

Pełna klasyfikacja:

1. Wydział Prawa i Administracji – 93 punkty;
  2. Wydział Filozofii i Nauk Społecznych – 72 punkty;
  3. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania – 54 punkty;
  4. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej – 42 punkty;
  5. Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych – 39 punktów;
  6. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej – 21 punktów;
  7. Wydział Humanistyczny – 18 punktów;
  8. Wydział Chemii – 15 punktów;
  9. Wydział Matematyki i Informatyki – 16 punktów;
  10. Wydział Sztuk Pięknych – 13 punktów;
  11. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – 6 punktów;
  12. Wydział Teologiczny – 1 punkt.

Relaks w Bibliotece

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Wokół prawa i demokracji

Artykuł zawiera galerię