Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęło w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym 383 uczniów i uczennic Kolaż złożony z czterech zdjęć: na pierwszym widać przemawiającą dyrektor na tle prezentacji multimedialnej, na drugim część publiczności, na trzecim budynek ULO z zewnątrz z lotu ptaka, na czwartym uczniów jednej z pierwszych klas na scenie Auli UMK Życie kampusu

Pierwszy dzwonek w ULO

4 września w Auli UMK uczniowie i uczennice Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Dla 81 świeżo upieczonych licealistek i licealistów oraz rozpoczynającej pracę na stanowisku dyrektora dr Beaty Trapnell to pierwsza inauguracja w nowej szkole.

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęło 383 uczniów i uczennic ULO. Podczas wydarzenia wykład inaugurujący wygłosił prorektor UMK ds. kształcenia prof. dr hab. Przemysław Nehring. Uroczyście przywitano także licealistki i licealistów z pierwszych klas, którzy dołączyli do swoich grup o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym (klasa 1a), biologiczno-chemicznym (klasa 1b) lub biznesowym (klasa 1c). Przedstawiciele i przedstawicielki klas pierwszych złożą ślubowanie podczas inauguracji roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2023 r.

Wraz z nowym rokiem szkolnym pracę na stanowisku dyrektora ULO rozpoczęła dr Beata Trapnell, która w tej funkcji zastąpiła Arkadiusza Stańczyka. Nowa dyrektor jest nauczycielem dyplomowanym, absolwentką filologii klasycznej na Uniwersytecie Łódzkim i filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Ma 24-letni staż pracy pedagogicznej.

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące (dawniej Gimnazjum i Liceum Akademickie UMK) jest jedną z najlepszych szkół średnich w Polsce, kilkukrotnie wygrywało ranking miesięcznika Perspektywy. Organem prowadzącym szkoły jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstało w 1998 r. jako szkoła mająca wypracować procedury kształcenia uczniów szczególnie uzdolnionych. Uczą się w nim uczniowie z całej Polski, z powodzeniem przygotowując się do studiowania na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą. Szkoła znana jest m.in. z sukcesów swoich uczniów na licznych olimpiadach przedmiotowych oraz bardzo wysokich wyników matur.

•  [fot. Adam Makowski] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Nowa dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego