Osoby biegnące nocą w centrum miasta Sport

Pobiegli w sercu Torunia

— UCS UMK
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

W X edycji Run Toruń na dystansie 5 i 10 km pobiegło ponad tysiąc osób. W rywalizacji o puchary w klasyfikacji akademickiej stanęli również reprezentanci i reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Impreza biegowa Run Toruń to wydarzenie, które swój debiut miało w 2012 roku. Hasła przewodnie biegu to "Zwiedzaj ze zdrowiem!" oraz "Pobiegnij w sercu Torunia", ponieważ trasa wiedzie przez najbardziej rozpoznawalne punkty miasta, m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski i Bydgoskie Przedmieście.

Na dystansie 5 km w klasyfikacji studenckiej kobiet zwyciężyła Klaudyna Kubińska, studentka kierunku finanse i rachunkowość, z wynikiem 00:19:49. Druga na mecie była Weronika Głowacka, studentka administracji (00:22:59). Podium uzupełniła Aleksandra Mazela z kierunku wojskoznawstwo (00:31:29).

Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy był Mikołaj Zięba, student wychowania fizycznego i sportu, uzyskując 00:16:09. Za nim do mety dobiegł Damian Chojnacki, student tego samego kierunku (00:17:32). Na trzecim miejscu uplasował się Jan Zawieja z pedagogiki (00:18:42).

W klasyfikacji pracowników UMK najlepsza na dystansie 5 km okazała się Anna Bajmler z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji, która uzyskała czas 00:27:10. Druga na mecie zameldowała się mgr Anna Michalska z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego (00:28:57). Trzecia w klasyfikacji była lek. wet. Agnieszka Wichtowska z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych (00:33:35).

Klasyfikację mężczyzn na dystansie 5 km wygrał dr hab. Mieczysław Kunz, prof. UMK z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej z wynikiem 00:21:24. Drugi na mecie był mgr Tomasz Górzyński, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK (00:25:28). Na trzecim miejscu podium stanął mgr Marcin Lewicki z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych (00:29:12).

Na dwa razy dłuższym dystansie wśród studentek i doktorantek UMK zwyciężyła Wiktoria Kirijanovski z biologii sądowej, która dobiegła na metę z czasem 00:45:59. Drugie miejsce zajęła Paulina Żuchowska, studentka wychowania fizycznego i sportu (00:54:42). Trzecia na podium była Izabela Klamann (00:54:56). Klasyfikację mężczyzn zwyciężył Paweł Skowroński z zarządzania z czasem 00:42:46. Drugie miejsce zajął Paweł Dąbrowski (00:43:10), a trzecie Jędrzej Solarz (00:49:13).

Na tym samym dystansie najlepsza wśród pracowników okazała się dr Agnieszka Ludwiczak z Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu UMK z rezultatem 01:00:47. Druga na mecie była mgr Dorota Wojdyło z Działu Socjalnego Administracji UMK (01:04:04), a podium dopełniła Natalia Kruk z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji (01:05:17).

Klasyfikację mężczyzn wygrał Piotr Kasprzyk z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego Wydziału Sztuk Pięknych z wynikiem 00:38:40. Na drugim miejscu był dr Mateusz Maciejewski z Katedry Nieliniowej Analizy Matematycznej (00:46:35), a na trzecim - dr Marcin Sumowski z Wydziału Nauk Historycznych (00:53:25).