Henryk Boś, Katarzyna Zillmann i prof. Włodzimierz Jaskólski Henryk Boś, Katarzyna Zillmann i prof. Włodzimierz Jaskólski podczas uroczystości wręczenia nagród zarządu AZS. Sport

Spotkanie na olimpijskim szczeblu

Nie milkną echa sukcesu reprezentantek i reprezentantów Polski na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Na uroczystości zorganizowanej przez Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny docenił Katarzynę Zillmann i podziękował JM Rektorowi UMK oraz prezesowi AZS UMK za tworzenie warunków do dalszego rozwoju sportowego i kształcenia akademickiego na najwyższym poziomie.

Dla Akademickiego Związku Sportowego i jego kluczowych partnerów uroczysta gala, która odbyła się 19 sierpnia w murach Uniwersytetu Warszawskiego, była szczególną okazją do złożenia gratulacji i podziękowań medalistom oraz przekazania wyrazów uznania uczelniom i klubom AZS, które stworzyły studentom-sportowcom warunki do rozwoju. Sportowcy związani z klubami AZS wywalczyli podczas Igrzysk Olimpijskich dziewięć z czternastu medali, jakie w udziale przypadły reprezentacji Polski.

Wyrazy uznania naszym reprezentantom, którzy na co dzień trenują w klubach akademickich, złożył prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak, rektor UW. Gratulacje popłynęły również z ust zaproszonych przedstawicieli rządu, m.in. wiceministra Włodzimierza Biernackiego z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

– Dziękuję, że daliście nam dużo radości i satysfakcji, dzięki Wam wielokrotnie mogliśmy oglądać biało-czerwoną flagę na olimpijskim maszcie i słuchać "Mazurka Dąbrowskiego". Jesteśmy z Was dumni – powiedział podczas spotkania prof. Alojzy Z. Nowak. – Sport odgrywa bardzo ważną rolę w życiu akademickim i jest tak samo ważny, jak prowadzenie badań czy współpraca z biznesem – dodał.

Katarzyna Zillmann i prof. Włodzimierz Jaskólski
fot. Tomasz Górzyński

W uznaniu dla ciężkiej pracy i sukcesu sportowego Katarzyna Zillmann, srebrna medalistka olimpijska związana z klubem AZS UMK Toruń, została uhonorowana jednorazową nagrodą pieniężną i listem gratulacyjnym. Zarząd Główny AZS docenił również wkład i zaangażowanie naszego Uniwersytetu. Podziękowania z rąk prezesa AZS odebrał w imieniu rektora prof. dr. hab. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. List oraz nagrodę odebrał także prezes AZS UMK Toruń Henryk Boś.

W uroczystości obok Katarzyny Zillmann wzięli udział sportowcy z AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin, AZS Politechniki Opolskiej, AZS AWF Kraków, AZS Łódź, AZS AWF Gorzów Wlkp., rektorzy i prorektorzy wyróżnionych uczelni oraz przedstawiciele władz klubów AZS.

Jedyna taka czwórka

Artykuł zawiera galerię

Olimpijskie srebro dla Katarzyny Zillmann!

Reprezentacja UMK rusza do Tokio

Artykuł zawiera galerię