Zdjęcie przedstawia kobietę w sportowym stroju jadącą na rowerze. Sport

Podwójne złoto i szansa na Tokio

— UCS UMK

Karolina Karasiewicz, studentka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, w rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostwach Polski wywalczyła podwójne złoto – w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.

Rozpoczynając rywalizację kolarskiej elity kobiet wyścigiem indywidualnym na czas, zawodniczki musiały zmierzyć się z 23-kilomerową trasą. Karolina Karasiewicz z fenomenalnym czasem 32:01 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Udany start miała również Patrycja Lorkowska, studentka Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która linię mety przecięła jako 12. zawodniczka w kraju.

Znakomita dyspozycja nie opuszczała reprezentantek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu do samego końca sportowych zmagań.  19 czerwca ruszył wyścig ze startu wspólnego na trasie liczącej 133 kilometrów. W zmaganiu wzięło udział 45 zawodniczek, w tym trzy studentki UMK i reprezentantki toruńskiego klubu kolarskiego Pacific Nestle Fitness Toruń – Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska oraz Anna Sagan. Zwycięstwo odniosła Karolina Karasiewicz, która w ostatnich metrach przed metą uzyskała przewagę nad rywalkami, jednocześnie zostając dwukrotną mistrzynią Polski - w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Świetnym finiszem popisała się również Anna Sagan, która wywalczyła srebrny medal w kategorii U-23, meldując się na mecie jako czwarta w elicie kobiet. Po tych mistrzostwach zgodnie z kryteriami Polskiego Związku Kolarskiego Karolina Karasiewicz jest potencjalną kandydatką do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio na szosie.

Siatkarska plaża w centrum miasta

Artykuł zawiera galerię

Wspinaczka po krążki